Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE - 13.04.2018 R.

opublikowane: 30 kwi 2018, 02:46 przez moderator serwisu
                

W dniu 13 kwietnia 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi Im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowe Polski i Św. Ojca Pio na czele z dyrektorem szkół Panem Mariuszem Węgrzynowskim oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych, upamiętniających 78 rocznicę zbrodni katyńskiej.

Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Wojennym. Rozpoczęły się one odśpiewaniem hymnu narodowego i wciągnięciem flagi narodowej na maszt.

Następnie, ksiądz prałat Henryk Kowaliński poprowadził modlitwę za pomordowanych. Później, nastąpiły okolicznościowe przemówienia odnoszące się do zbrodni katyńskiej. Odczytano także Apel Poległych a Kompania Honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddała salwę honorową ku czci zamordowanych.

W dalszej kolejności, przedstawiciele wielu środowisk, w tym, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki z biało-czerwonych kwiatów pod Krzyżem Katyńskim.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości, wszyscy zgromadzeni na niej udali się do Kościoła Św. Jadwigi Królowej. Tutaj, została odprawiona msza św. w intencji pomordowanych polskich oficerów w Katyniu oraz innych obozach zagłady na wschodzie.   

 

Comments