Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI I KONSTYTUCJI 3 MAJA 2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:09 przez moderator serwisu

W dniu 3 maja 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi na czele z Panem Mariuszem Węgrzynowskim dyrektorem szkół wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza prałata Henryka Kowalińskiego i księdza prałata Edwarda Wieczorka. Następnie, po mszy św. jej uczestnicy udali się na Plac Kościuszki.

Tam, po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu Hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji.

W dalszej kolejności, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową. Na końcu uroczystości składano pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wiązanki z biało - czerwonych kwiatów.

Wśród delegacji składających kwiaty, obecni byli – uczniowie i nauczyciele reprezentujący Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolicką Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

                 

 

                       

 

Comments